Tricki snowboardowe

Indy Grab
Jest to jeden z podstawowych grabów, a zarazem nie jest trudny do zrobienia. Tylna ręka [jak jestes regular- prawa, goofy- lewa] łapiesz krawędz palców pomiędzy wiazaniami. Jesli jeszcze podczas lotu wypchniesz przednia nogę to będzie to indy nosebone.

Mute Grab
Przednia ręka [odwrotnie jak w indy] łapie krawędz palców pomiędzy przednim i tylnym wiazaniem. Tylna noga może byc wyprostowana [tailbone]. Jesli deska jest równoległa do ziemi i ręka trzymajaca krawędz jest wyprostowana to jest to slob air.

Nose Grab
Przednia ręka łapie za nose [przód deski]. Dla większego efektu można także ugiac tylna nogę [Nose Tailbone] lub wyprostowac zupełnie obie nogi.

Tail Grab
Tył deski [tail] łapiesz tylna ręka. Tak jak w nose grabie można ugiac przednia nogę lub wyprostowac obie.

Method Air
Jeden z najbardziej klasycznych grabów. Przednia ręka łapie za tylna krawędz najlepiej pomiędzy wiazaniami. Oba kolana sa mocno zgięte, ciało mocno wygięte w łuk. Chwytajaca ręka ciagnie deskę do poziomu bioder [własciwie powinna byc ona wyciagnięta do poziomu głowy, ale lepiej popracowac nad stylem niż próbowac tak się wygiac]. Dla lepszego stylu można wypchnac tylna nogę.

Japan Air

Ten trik można zrobic nawet jesli twoje wiazania nie sa tak miękkie. Złap mute graba [lewa ręka pomiędzy wiazaniami z przodu] a potem zegnij kolana [jak w methodzie] tak bardzo jak możesz. Musisz zrobic lekki przysiad, ponieważ przednia noga ci będzie zawadzała. Następnie wygnij plecy.

Lein Air
Przednie kolano lekko ugięte i przednia ręka łapie tylna krawędz deski przed przednim wiazaniem. Póniej musisz wypchnac tylna nogę i trzymajaca ręka przyciagnac deskę. Potem wyginasz górna częsc ciała w przód i pochylasz się nad przednia badz tylna krawędzia. Kiedy się naprawdę pochylisz i zdołasz jeszcze wygiac oba kolana jak w methodzie, to będzie to Lein Method.

Stalefish Grab [zepsuta ryba]
Tylna ręka sięga za tylna noga i łapie tylna krawędz pomiędzy tylnym i przednim wiazaniem. Nie powinno to wygladac jak method grab, więc nie powinienes wypychac ugiętych nóg do tyłu. Teraz wyprostuj tylna nogę. Jesli wszystko dobrze zrobiłes to łokiec i tył kolana powinny się dotykac.

Roast Beef Grab [pieczona wołowina]
Tylna ręka [jak w indy] łapie za tylna krawędz. Rękę przekłada się pomiędzy nogami i łapie krawędz pomiędzy wiazaniami. Można wypchnac tylna nogę [tailbone].

Stalemaskey Grab
Podobnie jak w Roast Beef, tyle że przednia ręka sięga pomiędzy nogami i łapie krawędz pięt między przednim i tylnym wiazaniem. Przednia nogę można wyprostowac [nosebone].

Suitcase Air
Obie nogi sa zgięte w kolanach tak mocno, żeby pięty dotknęły ci tyłka. Przednia ręka łapiesz pod slizgiem deski krawędz palców. Żeby wygladało to bardziej stylowo, złap za krawędz pomiędzy wiazaniami jak najbliżej tylnego wiazania i wypchnij przednia nogę.

Flying Squirrel Air [latajaca wiewiórka]
Bardzo trudny do wykonania i zarazem bardzo stylowy trik. W powietrzu musisz obrócic się o 90 stopni. Pózniej zegnij kolana jak do methoda i obiema rękami złap za tylna krawędz [jak w lein i stalefish]. W czasie lotu pochyl się do przodu. Żeby wyladowac pusc najpierw tylna rękę a potem przednia i obróc się o 90 stopni z powrotem do wyjsciowej pozycji. Jesli wygladałes jak latajaca wiewiórka podczas lotu to jest to dobrze wykonany trik.

Tai Pan Air
Zegnij lekko kolana do pozycji methoda. Przednia ręka sięgnij za siebie i od tyłu włóż ja pomiędzy wiazaniami i spróbuj tak przykucnac, by sięgnac i złapac przednia krawędz. Żeby to lepiej wygladało możesz wyprostowac przednia nogę.

Canadian Bacon Air [kanadyjski bekon]
Podobne do Tai Pan Air, tyle że druga ręka i z drugiej strony się sięga. Zegnij lekko kolana i przykucnij. Potem sięgnij tylna ręka za tylna noga. Pomiędzy wiazaniami włóż rękę i chwyc za przednia krawędz. Pochyl się w stronę nosa i wyprostuj tylna nogę.

Crail Grab
Tylna ręka sięga krawędzi palców przed przednim wiazaniem. Tylna noga jest wyprostowana [tailbone] i trzmajaca ręka także. Przednia ręka odsuwa się do tyłu.

Nuclear Air

Najpierw przyjmujesz pozycję jak do Crail Grab, zginasz lekko przednie kolano. Tylna ręka sięgasz do przodu i łapiesz deskę w tym miejscu gdzie w lein grabie [przed przednim wiazaniem tylna krawędz]. Żeby zrobic to bardziej stylowe wypchnij tylna nogę. Możesz też podciagnac deskę bliżej siebie, ale musisz ciagle pochylac się do przodu by nie zrobic bs spina.

Seatbelt Air [pasy samochodowe]
Przednia ręka wyciagasz przed soba do tyłu i łapiesz taila. Przednia nogę prostujesz tak mocno jak możesz. Kiedy trzymasz już deskę spróbuj się mocno wyciagnac do tyłu.

Spaghetti Air
Zrób Canadian Bacon Grab [tylna ręka od tyłu pomiędzy wiazaniami złap przednia krawędz], ale zamiast pochylac się w stronę nosa ugnij kolana i wygnij plecy ile możesz [jak w methodzie].

Comments are closed.