Relacja z zawodów Puchar Polski FIS Race

Na starcie stawiła się rekordowa – jak na polskie warunki – liczba uczestników – blisko 50 mężczyzn i 30 kobiet. Walka o zwycięstwo toczyła się tym razem bez udziału Polek i Polaków. W niemiecko-austriackim finale minimalnie lepszy (11 setnych z dwóch przejazdów) okazał się Unger.

Najbliżej awansu do decydujacej rozgrywki był Łukasz Hoły, który „zaliczył” podpórkę w półfinale na kilka bramek przed meta i odpadł w rywalizacji z Walterem Jecelem. Maciej Hula (7 pozycja) mógł wyeliminowac faworyzowanego Swena Ungera już w cwiercfinale. O miejscu Polaka poza czołowa czwórka zdecydował upadek i wyrwane wiazania z deski. Zabrakło szczęscia Blance Isielonis – w niezwykle wyrównanym półfinale z Sandra Michel Polce zabrakło do awansu jedynie 17 setnych. Bardzo dobra dyspozycję potwierdziła Zuzana Vojtechova. Czeszka , która w ubiegłym tygodniu dwukrotnie zwyciężyła w Klinovcu (Zawody FIS) tym razem znalazła pogromczynię dopiero w finale. Małgorzata Kukucz niezadowolona z czwartego miejsca zapowiedziała rewanż już jutro w swojej koronnej konkurencji – PSL.

Kobiety
1. Sandra Michel (GER)
2. Zuzana Vojtechova (CZE)
3. Blanka Isielonis (AZS AWF Kraków – Zakopane)
4. Małgorzata Kukucz (AZS AWF Kraków – Zakopane)
5. Katarzyna Wiejacha (Busters Ustroń)
6. Dorota Żyła (KS Ustronianka Wisła)

Mężczyzni
1. Sven Unger (GER)
2. Walter Jecel (AUT)
3. Łukasz Hoły (AZS AWF Kraków Z)
4. Marcin Sitarz (AZS AWF Kraków Z)
5. Marcus Steffek (GER)
6. Viktor Bruzek (CZE)

W drugi dzień Pucharu PZS Nokia FIS miła niespodziankę sprawił Piotr Pinkas, który po wygranych eliminacjach „połykał” w finale kolejnych rywali. Nie sprostał mu nawet faworyt i wczorajszy zwycięzca – Niemiec Swen Unger. Reprezentant SMS Szczyrk powiedział na mecie: „Po prostu dzisiaj bardzo pasowało mi ustawienie i sam stok.”. 25-letni Paweł Dawidek pokonał wielu młodszych rywali i przedarł się do półfinału. Nie udał się natomiast powrót na snowboardowe trasy Łukaszowi Starowiczowi, który jeszcze w ubiegłym sezonie nie miał sobie równych w Polsce. Wczoraj Starowicz nie awansował do finałowej szesnastki, dzisiaj wyeliminował go w 1/8 Łukasz Hoły. Finał kobiet był powtórzeniem ubiegłotygodniowej rozgrywki finałowej z czeskiego Klinovca. Ponownie spotkały się Blanka Isielonis i Zuzana Vojtechova i ponownie lepsza była Czeszka. Najlepsza w tym sezonie polska slalomistka Małgorzata Kukucz przegrała walkę o półfinał z Sandra Michel o 3 setne sekundy.

Kobiety
Zuzana Vojtechova (CZE)
Blanka Isielonis (AZS AWF Kraków – Zakopane)
Sandra Michel (GER)
Agata Cieslar (KS Ustronianka Wisła)
Małgorzata Kukucz (AZS AWF Kraków – Zakopane)
Katarzyna Wiejacha (Busters Ustroń)

Mężczyzni
1. Piotr Pinkas (SMS Szczyrk)
2. Swen Unger (GER)
3. Walter Jecel (AUT)
4. Paweł Dawidek (AZS AWF Kraków Zakopane)
5. Przemysław Buczyński (AZS AWF Kraków Zakopane)
6. Łukasz Hoły (AZS AWF Kraków Zakopane)

16 zawodników wystartowało w konkursie „Big Air” – festiwalu snowboardowych skoków, który rozegrano w ramach Pucharu PZS Nokia FIS. Na specjalnie przygotowanej skoczni zawodnicy w ciagu godziny wykonywali nieograniczona ilosc skoków, których sędziowie wybrali 5 najlepszych programów prezentowanych przez pięciu zawodników.

W finale rozgrywanym podobnie jak eliminacje przy sztucznym swietle, zwyciężył Jakub Honcz (BSS Bielsko-Biała) 43 pkt, przed Dorianem Ciaglińskim (Warszawa) 42,70 pkt i Pawłem Deżakowskim (Sosnowiec) 38,80 pkt.

Comments are closed.