Relacja z zawodów Kondor i Flip Best Trick

W Koninkach, małej miejscowości koło Mszany Dolnej, odbyły się zawody KONDOR & FLIP BEST TRIK. Imprezę zorganizował magazyn o deskorolce i snowboardzie FLIP oraz firma Kondor, zajmująca się produkcją kół do deskorolki. Na zawodach odbyły się dwie konkurencje: BIG AIR czyli skocznia oraz HANDRAIL czyli rurki.

Snow park>>>
Snow park prezentował się wyśmienicie. Skocznia z trzema wybiciami ( największe oddalone było od lądowania ok.10 metrów ), korner oraz dwie rurki ( jedna podwójna długości ok. 5 metrów druga długości ok. 1,5m ).
Całość rozpoczęła się ok. godziny 16:30 od koncertu warszawskiego zespołu hip-hopowego AERJOT – Życia Anegdota.

Eliminacje>>>
Następnie rozpoczęły się eliminację, które wyłoniły 10 najlepszych osób skaczących na skoczni oraz 7 najlepiej jeżdżących na rurkach. Po eliminacjach na skoczni najlepszy był Tomek Wąsik z Krakowa, który zrobił ładne i dalekie 360 frontside tailgrab na największej skoczni. Na rurkach natomiast najlepiej wypadł Jakub Hończ, który zrobił na dłuższej rurce boardslide zejście 270.

Finały>>>
Finały rozpoczęły się od handraili. 7 zawodników miało po dwa przejazdy. Do wyboru mieli dwie rurki, na których usiłowali zrobić najlepszy trik wieczoru. W jednym przejeździe można było przejechać przez dwie poręcze, ale liczył się jeden najlepszy trik. Sędziowie mieli nie lada orzech do zgryzienia, poziom był naprawdę wysoki i trudno było wyłonić zwycięzcę. Najlepszym trikiem okazał się stylowy i czysto wykonany backside boardslide Doriana Ciąglińskiego ( na długiej poręczy ). Na drugim miejscu wylądował Marcin Kozłowski za switch backside boardslide na krótkiej rurce. Trzecia pozycja przypadła Kamelowi ( Jakub Honcz ) za boardslide zejście 270 na długiej rurce. Zaraz po handrailach odbył się finał na skoczni. Wszyscy finaliści skakali na największej skoczni. Większość osób miała problem z czystym i pewnym lądowaniem, które jak wiadomo ma decydujący wpływ na ilość otrzymanych punktów. Pierwsze miejsce zajął Aleksander Jankowski, który zrobił backside 180 method. Trik może nie należy do najtrudniejszych, ale Alik poleciał daleko i pewnie wylądował. Jako, że po lądowaniu jechał szybko postanowił skorzystać z kornera, który stał naprzeciwko i próbował na nim switch frontside corked 540, niestety nie ustał. Drugie miejsce zajął Konrad Ossowski z Łodzi za backside 360 melanch. Osa po lądowaniu też postanowił skorzystać z kornera i zrobił frontside 360 indy, niestety również nie ustał. Na trzecim miejscu znalazł się Michał Długosz za frontside 360 indy.

Wyniki>>>

BIG AIR
1) Aleksander Jankowski – Warszawa
2) Konrad Ossowski – Łódź
3) Michał Długosz – Kraków
4) Krzysztof Dubiel – Bielsko-Biała
5) Tomasz Wąsik – Kraków
6) Marcin Bajda – Cieszyn
7) Michał Trzebunia – Zakopane

HANDRAIL
1) Dorian Ciągliński – Warszawa
2) Marcin Kozłowski – Bielsko-Biała
3) Jakub Honcz – Bielsko-Biała
4) Szczepan Ligocki – Cieszyn
5) Aleksander Jankowski – Warszawa
6) Tomasz Jaworski – Bielsko-Biała
7) Łukasz Mieszczanek – Myślenice

Comments are closed.